I miejsce Internautów

Heritage Blue Oak

Heritage Blue Oak - I miejsce Internautów


Zegarek Blue Oak z Serii Heritage to połączenie oryginalnego wyglądu z trwałością i ciekawym zestawieniem kolorystycznym. Do jego produkcji wykorzystano drewno dębowe, naturalnie barwione w taki sposób, by podkreślić fakturę materiału i jednocześnie nadać mu nietuzinkowy charakter. Wyróżnia się ręcznym, dokładnym wykonaniem oraz wysoką niezawodnością, którą zapewnia japoński mechanizm kwarcowy Citizen. Zegarek zakonserwowano woskiem, dzięki czemu jest odporny na zachlapania.


I miejsce Jury

Raw Silver Oak

Raw Silver Oak - I miejsce Jury


Zegarek Raw z edycji Double Silver firmy Plantwear został wyprodukowany z drewna oraz kamienia. Wyróżnia się ręcznym, dokładnym wykonaniem oraz wysoką jakością. Koperta i tarcza zrobione zostały z dębu i naturalnego kamienia. Zegarek wyposażono w mechanizm kwarcowy Citizen oraz regulowany, nylonowy pasek pochodzący z recyklingu. Zegarek zakonserwowano woskiem, dzięki czemu jest odporny na zachlapania.


Sponsorem nagórd VIII konkursu Przyroda Ojczysta edycja 2017 jest firma Plantwear.

O firmie:

Plantwear działa na rynku od 2013 roku. Zajmuje się produkcją i sprzedażą okularów, zegarków, a także pierścionków, które tworzone są ręcznie z naturalnych materiałów – drewna, kamienia i żywicy. Produkty Plantwear zyskują coraz większe grono fanów i skupiają ponad 400 tys. społeczność, inspirując do podkreślania swojej osobowości oraz indywidualizmu. Do ich wytwarzania wykorzystywane jest drewno przeznaczone do wycinki pochodzące z certyfikowanych upraw i konserwowane naturalnym woskiem.

Archiwum

2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017
Rok 2012
Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień


Maj

Zdjęcie miesiąca Internautów – maj 2012


Autor zwycięskiej fotografii otrzyma „Przewodnik Turystyczny po Polsce”

Książka jest pierwszym w Polsce przewodnikiem, pioniersko łączącym świat turystyki ze światem internetowej społeczności. Zaprezentowane w przewodniku atrakcje, mają swój internetowy odpowiednik na portalu odkryjnasze.pl, a wiele z nich to propozycje samych użytkowników serwisu. Dzięki współpracy z wybitnymi podróżnikami, internautami oraz oraz Regionalnymi Organizacjami Turystycznymi powstał przewodnik, który prezentuje wyszukane, nietuzinkowe i godne polecenia miejsca w Polsce. W przewodniku znajdziesz Atlas Regionów Polski, opisy i zdjęcia atrakcji turystycznych oraz specjalne strony – „Pamiętnik z podróży”. Tu trafiły najciekawsze opisy sposobów spędzenia wolnego czasu, napisane przez samych użytkowników.

Wydawnictwo: Daunpol
Liczba stron: 240


Zdjęcie miesiąca Jury – maj 2012


Autor zwycięskiej fotografii otrzyma książkę „Najpiękniejsze motyle i trzmiele Podkarpacia” autorstwa: Jarosława Bury, Jarosława Buszko i Zbigniewa Wiatraka

Najpiękniejsze motyle i trzmiele to pierwsza tego typu publikacja poświęcona wyłącznie tym dwóm grupom owadów. Stanowi nie tylko bogato ilustrowany album prezentujący ulotne piękno wybranych przedstawicieli entomofauny, ale również leksykon ponad stu gatunków motyli i trzmieli. Dzięki niej łatwiej można dostrzec i docenić przejawy bogactwa otaczającej nas przyrody, które zazwyczaj umykają naszej uwadze, a przecież wśród nich jest wiele takich, które zasługują na miano żywych klejnotów naszych pól, łąk i lasów.Wydawnictwo: Libra
Liczba stron: 175