I miejsce Internautów

Heritage Blue Oak

Heritage Blue Oak - I miejsce Internautów


Zegarek Blue Oak z Serii Heritage to połączenie oryginalnego wyglądu z trwałością i ciekawym zestawieniem kolorystycznym. Do jego produkcji wykorzystano drewno dębowe, naturalnie barwione w taki sposób, by podkreślić fakturę materiału i jednocześnie nadać mu nietuzinkowy charakter. Wyróżnia się ręcznym, dokładnym wykonaniem oraz wysoką niezawodnością, którą zapewnia japoński mechanizm kwarcowy Citizen. Zegarek zakonserwowano woskiem, dzięki czemu jest odporny na zachlapania.


I miejsce Jury

Raw Silver Oak

Raw Silver Oak - I miejsce Jury


Zegarek Raw z edycji Double Silver firmy Plantwear został wyprodukowany z drewna oraz kamienia. Wyróżnia się ręcznym, dokładnym wykonaniem oraz wysoką jakością. Koperta i tarcza zrobione zostały z dębu i naturalnego kamienia. Zegarek wyposażono w mechanizm kwarcowy Citizen oraz regulowany, nylonowy pasek pochodzący z recyklingu. Zegarek zakonserwowano woskiem, dzięki czemu jest odporny na zachlapania.


Sponsorem nagórd VIII konkursu Przyroda Ojczysta edycja 2017 jest firma Plantwear.

O firmie:

Plantwear działa na rynku od 2013 roku. Zajmuje się produkcją i sprzedażą okularów, zegarków, a także pierścionków, które tworzone są ręcznie z naturalnych materiałów – drewna, kamienia i żywicy. Produkty Plantwear zyskują coraz większe grono fanów i skupiają ponad 400 tys. społeczność, inspirując do podkreślania swojej osobowości oraz indywidualizmu. Do ich wytwarzania wykorzystywane jest drewno przeznaczone do wycinki pochodzące z certyfikowanych upraw i konserwowane naturalnym woskiem.

Archiwum

2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017
Rok 2012
Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień


Grudzień

Zdjęcie miesiąca Internautów – grudzień 2012


Autor zwycięskiej fotografii otrzyma książkę „Moi skrzydlaci pacjenci” Andrzeja G. Kruszewicza

Azyl dla Ptaków przyjmuje rocznie ponad 2 tysiące pacjentów. Wielu z nich było niezwykłymi osobowościami, a nawet wręcz osobistościami. Niektóre historie mieszkańców Azylu dla Ptaków są wesołe, natomiast inne wywołują w nas smutek. Jednak każda z nich jest poruszająca i pouczająca. I na kanwie tych historii powstała niesamowita książka – „Moi skrzydlaci pacjenci” lektura, stworzona z pasją, humorem i miłością przez człowieka, który żyje wśród ptaków od wczesnego dzieciństwa. Andrzej Kruszewicz opisuje w niej perypetie rozmaitych swoich pacjentów, podopiecznych Azylu dla Ptaków w warszawskim zoo. Dzięki tej książce czytelnicy mają okazję zapoznać się z tak wybitnymi ptasimi osobistościami, jak: Wyścigówka, Pepo, Letricia, Mateusz czy Marian.

Wydawnictwo: MULTICO Oficyna Wydawnicza
Liczba stron: 168


Zdjęcie miesiąca Jury – grudzień 2012


Autor zwycięskiej fotografii otrzyma książkę „Andrzej Kruszewicz opowiada o ptakach” Andrzeja G. Kruszewicza

Książka Andrzeja Kruszewicza to autorska opowieść o ptakach ilustrowana zdjęciami najlepszych fotografów przyrody. To wspaniała książka dla całej rodziny. Barwne historie o życiu i zwyczajach ptaków uzupełniają zdjęcia wykonane przez najlepszych fotografów. Jej dodatkowym atutem jest przystępna cena. Ptaki towarzyszą autorowi w codziennym życiu, co sprawia, że historie o nich wzbudzają w czytelnikach niezwykłe emocje.

Wydawnictwo: MULTICO Oficyna Wydawnicza
Liczba stron: 108