I miejsce Internautów

Heritage Blue Oak

Heritage Blue Oak - I miejsce Internautów


Zegarek Blue Oak z Serii Heritage to połączenie oryginalnego wyglądu z trwałością i ciekawym zestawieniem kolorystycznym. Do jego produkcji wykorzystano drewno dębowe, naturalnie barwione w taki sposób, by podkreślić fakturę materiału i jednocześnie nadać mu nietuzinkowy charakter. Wyróżnia się ręcznym, dokładnym wykonaniem oraz wysoką niezawodnością, którą zapewnia japoński mechanizm kwarcowy Citizen. Zegarek zakonserwowano woskiem, dzięki czemu jest odporny na zachlapania.


I miejsce Jury

Raw Silver Oak

Raw Silver Oak - I miejsce Jury


Zegarek Raw z edycji Double Silver firmy Plantwear został wyprodukowany z drewna oraz kamienia. Wyróżnia się ręcznym, dokładnym wykonaniem oraz wysoką jakością. Koperta i tarcza zrobione zostały z dębu i naturalnego kamienia. Zegarek wyposażono w mechanizm kwarcowy Citizen oraz regulowany, nylonowy pasek pochodzący z recyklingu. Zegarek zakonserwowano woskiem, dzięki czemu jest odporny na zachlapania.


Sponsorem nagórd VIII konkursu Przyroda Ojczysta edycja 2017 jest firma Plantwear.

O firmie:

Plantwear działa na rynku od 2013 roku. Zajmuje się produkcją i sprzedażą okularów, zegarków, a także pierścionków, które tworzone są ręcznie z naturalnych materiałów – drewna, kamienia i żywicy. Produkty Plantwear zyskują coraz większe grono fanów i skupiają ponad 400 tys. społeczność, inspirując do podkreślania swojej osobowości oraz indywidualizmu. Do ich wytwarzania wykorzystywane jest drewno przeznaczone do wycinki pochodzące z certyfikowanych upraw i konserwowane naturalnym woskiem.

Archiwum

2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017
Rok 2011
Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień


Grudzień

Zdjęcie miesiąca Internautów – grudzień 2011


Autor zwycięskiej fotografii otrzyma „Atlas Ptaków Świata”

Jest to książka dla każdego miłośnika ptaków, amatora i specjalisty. Atlas zawiera ponad 1300 gatunków ptaków, które zostały wzbogacone ich zdjęciami, a także jedyną w Polsce aktualną listę ptaków świata z polskimi nazwami, w porządku systematycznym.

Wydawnictwo: MULTICO Oficyna Wydawnicza
Liczba stron: 384


Zdjęcie miesiąca Jury – grudzień 2011


Autor zwycięskiej fotografii otrzyma książkę „Nietoperze Polski” Konrad Sachanowicz, Mateusz Ciechanowski

„Nietoperze Polski” to przewodnik do rozpoznawania krajowych gatunków i kompleksowych, a także znakomicie ilustrowany podręcznik prezentujący aktualny stan wiedzy na temat tych ssaków. Bogactwo zawartych w nim informacji powinno czynić go przydatnym dla szerokiego grona przyrodników zawodowych i amatorów: W książce można znaleźć m. in. liczne fotografie wszystkich nietoperzy krajowych, ilustrowany klucz do rozpoznawania gatunków czy aktualne mapy rozmieszczenia nietoperzy w Polsce i Europie.


Wydawnictwo: MULTICO Oficyna Wydawnicza
Liczba stron: 160